کابل فیلدباس

کابل فیلدباس چیست ؟

 

در یک سیستم متمرکز ، همه حسگرها به یک سیستم مونیتورینگ مرکزی متصل می شوند. در یک سیستم بزرگ که تعداد ورودی و خروجی ها بسیار فراتر از ظرفیت سخت افزار کامپیوتر است ، هر دوره اخذ اطلاعات از ورودی ها بیشتر از زمان محدود تعریف شده توسط سیستم طول میکشد. اشکالات سیستم های متمرکز عبارتند از :

عدم امنعطف بودن ، عدم استفاده از تکنیک های جدید و تکنولوژی های به روز ، هزینه زیاد نصب و مشکلات توسعه سیستم .

به همین دلائل سعی می شود که وظایف در سیستم توزیع شوند . در سیستم توزیع شده تمامی تصمیم گیری ها به صورت محلی صورت می گیرد و چندین نقطه کنترلی  هستند که به طور مستقل از هم عمل می کنند اما با یکدیگر ارتباط دارند .

در یک سیستم توزیع شده ، دستگاههای لایه پائینی هوشمند هستند و کاربر مطابق نیاز خودش قادر به برنامه ریزی این ابزار می باشد. این دستگاههای هوشمند باید بتوانند از طریق شبکه با سایر قسمت ها ارتباط برقرار کنند و به ابزار ذخیره سازی اطلاعات دسترسی مستقیم داشته باشند.

واژه فیلدباس از دو بخش فیلد و باس تشکیل شده است. فیلد در دنیای صنعت به یک محدوده فیزیکی یا مفهومی گفته می شود که دربرگیرنده ی سطوح مختلف فرآیند صنعتی است .

واژه باس که بیشتر در علوم کامپیوتر کاربرد دارد، به مجموعه ای از خطوط کلی اطلاق می شود که به صورت الکتریکی یا نوری واحدهای مختلف پلنت را به منظور انتقال اطلاعات بین آن ها به هم مربوط می سازد.

 

 

گروه نوین تک به عنوان مرکز پخش کننده کابل مدباس در لاله زار ، آماده ارائه خدمات تخصصی و فروش کابل مدباس با قیمت مناسب میباشد . 

 

برای استعلام قیمت کابل مودباس با واحد فروش گروه مهندسی نوین تک تماس بگیرید :

 

09126163899 کیوان کشتی آرای